Zaproszenie na Wystawę Polskich Artystów Lutników, Poznań, 26-27 października 2023 r.


Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie zapraszamy na Wystawę Polskich Artystów Lutników, organizowaną w ramach Festiwalu Sztuki Lutniczej im. Włodzimierza Kamińskiego. Wystawa odbędzie się w dniach 26-27 października 2023 r. w otwartej przestrzeni Auli Nowa w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Na wystawie prezentowane będą instrumenty współczesnych polskich lutników, członków Związku Polskich Artystów Lutników. Wystawa będzie otwarta dla publiczności. Odwiedzający będą mogli obejrzeć instrumenty, porozmawiać z lutnikami twórcami instrumentów na temat ich działalności. Muzycy zainteresowani zakupem będą mogli wypróbować brzmienie instrumentów  w wyznaczonej do tego celu sali. Przez okres trwania wystawy, codziennie w porze lunchu, odbywać się będą krótkie koncerty instrumentalistów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego na instrumentach prezentowanych na wystawie.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wystawą to: sylwetki artystów lutników, którzy będą prezentowali swoje instrumenty, harmonogram  oraz więcej informacji o Wystawie Polskich Artystów Lutników i Festiwalu Sztuki Lutniczej im. W. Kamińskiego znajdziecie po kliknięciu na poniższe linki:

https://kaminski-harajda.com/wp-content/uploads/2023/10/Wystawa-Polskich-Artystow-Lutnikow.pdf

https://kaminski-harajda.com/wystawa/

https://kaminski-harajda.com/festiwal/